Samnom nije lako, ali je na kraju uvijek lijepo

Dragan Bajić

Izjave trenera Igokee i SC Derbyija.

Igokea je u 24. kolu ABA lige pobijedila SC Derby 83:67 i na korak su do plej ofa. Trener Igokee Dragan Bajić čestitao je ekipi na pobjedi – ukupno 13. ove sezone.

“Čestitam svojim momcima na večerašnjoj pobjedi, a ekipi SC Derby želim sve najbolje u nastavku takmičenja. U pripremi ove utakmice osjetila se doza pritiska, a rekao sam da smo se spremali kao da dolaze najbolje ekipe lige, i stvrano respektujem ekipu SC Derby, njihov tim i rezultate koje su postigli do sada”, rekao je Dragan Bajić na početku obraćanja medijima i nastavio:

“Otvaranje utakmice bilo je obećavajuće, bili smo skoncentrisani kod nekih stvari, napad je funkcionisao, dolazili smo do lakih poena kroz odbranu. U drugoj četvrtini došlo je do pada koncetracije, nismo bili u dogovoru u kojem smo bili u pripremi za utakmicu. Dozvolili smo igračima SC Derby da pogode neke šuteve i da vrate samopouzdanje i rezultat. Drugo poluvrijeme je donijelo bolju defanzivu i iz dobrih odbrana smo i kontrolisali skok te otvarali brze napade i dolazili do lakih poena. Podigli smo razliku na vrijeme koja je bila nedostižna za protivnika i na kraju zasluženo pobijedili. Jako sam srećan što Igokea m:tel drugu godinu za redom igra plej of. Igračima sam rekao da se ovim nećemo zadovoljiti i do kraja lige da ćemo pokušati da ostvarimo što bolji rezultat i da budemo što bolje plasirani pred početak play off-a. I rekao sam svojim igračima da sa mnom nije lako, ali je na kraju uvijek lijepo.“

Andrej Žakelj, trener SC Derby čestitao je protivniku na pobjedi.

„Čestitam domaćinima na zasluženoj pobjedi, a što se nas tiče nismo krenuli onako kako smo se dogovorili. Igrali smo bez energije i fokusa u prvoj četvrtini. U drugoj četvrtini smo pokazali na koji način mi treba da igramo, znači agresivno, brzo, jer to je naša igra. Vratili smo se ali smo potrošili mnogo energije i opet smo krenuli malo lošije u trećoj četvrtini tako da nije bilo povratka. Probali smo ali naše izgubljene lopte su bile previše. Igokea je kažnjavala naše greške kontranapadom i lakim poenima. Momci moraju da dignu glave, dali su maksimum, jer poslije teških utakmica koje smo imali moramo ih analizirati i ići dalje.“