Veliki korak ka plej ofu (VIDEO)

Košarkaši Igokee pobijedili su SC Derbi 83:67 u meču 24. kola ABA lige. Ovom pobjedom Igokea je korak bliže plej ofu.

Igokea čvrsto drži petu pozciju sa 13 pobjeda i 10 poraza i na korak su do plej ofa. Da ne budu među šest najboljih ekipa treba da izgube tri utakmice do kraja, a da FMP i Cibona imaju sve pobjede. Što se tiče današnje utakmice Igoke aje sjajno počela meč i povela 20:5. Ipak gosti su se do poluvremena vratili u egal. Od sredine treće četvrtine domaća ekipa opet kontroliše skok, igraju dobru odbranu dolaze do serije 17:0, koju je pokrenuo kapiten Marko Jošilo i tu je meč odlučen.
U pobjedničkom timu Dešon Stivens je ubacio 19, Džejms Robinson i Atnabija Voler su dali po 13, a Marko Jošilo je dao 12 poena. Na drugoj strani jedini dvocifreni Kenan kamenjaš sa 20 poena.
U narednom kolu Igokea gostuje u Zagrebu kod Cibone.

Igokea: Robinson 13, Tanasković 4, Radanov 6, Jošilo 12, Talić 2, Ilić 6, Stivens 19, Fundić 4, Đorđević 4.

SC Derby: Nil 6, Megi 8, Pavlićević 5, Slavković 2, Hadžibegović, Starovlah 8, Vujisić 3, Baćović, Ivišić 4, Edvards 7, Ilić 4, Kamenjaš 20