SAD preko Španije do polufinala

Košarkaši SAD-a igraće u polufinalu Olimpijskih igara u Tokiju.

U četvrtfinalu su pobijedili Španiju 95:81 (19:21,24:22,26.20,26:18). Španci su bili konkurentan rival u prvom poluvremenu u kojem su imali i vođstvo. Onda u finišu ovog dijela igre košarkaši Grega Popovića prave seriju 7:0 i na poluvrijeme se odlazi izjednačenim rezultatom 43:43. U nastavku bolja igra Durenta i društva u odbrani, počeli su da pogađaju i za tri poena i brzo su došli do dvocifrene prednosti. Španci su preko sjajnog Rubija par puta zaprijetili, ali su na druogj strani košarkaši SAD-a imali odgovor na sve napade i idu u polufinale gdje čekaju boljeg iz duela Australija – Argentina.

U pobjedničkom timu Kevin Durent 29, Džejson Tejtum 13, Džru Holidej 12, Demijen Lilard 11, Zak Levin 11 poena. Na drugoj strani sjajna partija Riki Rubija koji je ubacio 38 poena, Serhio Rodrigez je dao 16, a Vili Ernangomez 10.