Rekord Pokuševskog (VIDEO)

Sjajna parija Alekseja Pokuševskog u dresu Oklahome.

Mladi košarkaš bio je najbolji akter u pobjedi njegove Oklahome nad Los Anđeles Klipersima, 117:112. Pokuševski je kao starter igrao 41 minut, postigao 29 poena, što mu je rekord u NBA ligi. Za tri poena šutirao je šest od devet. Imao je i osam skokova i dvije asistencije.

Nemanja Bjelica drugu utakmicu za redom dobio je priliku i bio dvocifren. Majami je savladao Detroit 120:107, a srpski reprezentativac je igrao kao starter 38 minuta i postigao je 21 poen uz šut za tri poena 4 od 6. Imao je po šest skokova i asistencija i dvije ukradene lopte i jednu blokadu.

Nikola Jokić je u porazu Denvera od Portlanda 132:116 igrao samo 17 minuta i postigao 21 poen, uz tri skoka i dvije asistencije. Ovim porazom, Denver će u prvom kolu plej ofa igrati upravo protiv Portlanda, a ne protiv Los Anđeles Lejkersa da su pobijedili.

Boban Marjanović postigao je tri poena i imao jednu asistenciju za nešto manje od pet minuta u igri u porazu Dalasa od Minesote. Luka Dončić postigao je 18 poena.