Real zaustavio Barselonu

U derbiju osmog kola Evrolige Real bolji od Barselone.

Real je na domaćem terenu slavio pobjedu 86:76 (32:14,16:36,23:14,15:12). Igralo se u serijama u Madridu. Real odlično počinje meč i nakon vođstva gostiju 3:0, prave seriju 17:0 i do kraja četvrtine imaju 21 poen razlike. Nisu se puno brinuli u timu Svetislava Pešića. Ima strašan napadački arsenal Barselona, koja do poluvremena uspijeva da preokrene rezultat i ima dva poena prednosti (50:48). Na početku drugog dijela serija Reala koja je presudila pobjednika. Domaći igrači prave seriju 13:0 i odlaze na 61:53 i do kraja je ne ispuštaju.

U ekipi Reala Entoni Rendolf 16 poena, Fakundo Kampaco i Gabrijel Dek po 13, a Džordan Miki je ubacio poen manje. Na drugoj strani Nikola Mirotić 19, Ante Tomić 13, Kajl Kjurik 12 poena.

Makabi je dobro počeo ovu sezonu za razliku od par prethodnih. Do šeste pobjede stigli su pošto su ubjedljivo pobijedili Baskoniju u gostima 83:113.

Skoti Vilbekin je predvodio Makabi sa 20 poena, na drugoj strani odličan Tornike Šengelija koji je ubacio 31.

Alba je do drugepobjede došla pošto je poslije produžetka u Atini savladala Panatinaikos 105:106. Za pobjednike Martin Harmanson 20, a u domaćem timu najbolji Janis Papapetru sa čak 39 poena.

Valensija – Bajern (21:00)

TABELA: Barselona 6-2, Olimpija Milano 6-2, Efes 6-2, Himki 6-2, Makabi Tel Aviv 6-2, CSKA 5-2, Panatinaikos 4-4, Real Madrid 5-3, Asvel 4-3, Baskonija 3-5, Žalgiris 3-4, Bajern 3-4, Crvena zvezda 2-5, Fenerbahče 2-5, Olimpijakos 2-5, Zenit 2-6, Alba 2-6, Valensija 1-6