Radnik nakon velike drame do druge pobjede

Košarkaši bijeljinskog Radnika u šestom kolu Lige BiH bolji od Posušje.

U duelu novajlija u ligi Рadnik je na domaćem terenu slavio pobjedu 71:70 (15:21,26:19,16:16,14.14). To je druga pobjeda ove sezone za tim iz Bijeljine. Gosti su bolje počeli meč, a Radnik je do svoje igre došao u drugoj četvrtini, te su na poluvrijeme otišli sa prednošću minimalnom prednošću (41:40). Ni nakon trećeg perioda igre nije se mogao nasluti pobjednik, a onda u posljednoj četvrtini domaća ekipa u nezvjesnoj završniцi dolazi do pobjede. Pri rezultatu 71:69 na 21 sekundu do kraja Mičić imao dva slobodna bacanja. Oba je promašio. Na drugoj strani pri šutu za tri poena fauliran je Vigins, koji pogađa samo jedno za 71:70 i pobjeda ide Radniku.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Dušan Hukić sa 19, a pratio ga je Džeremaja Bel sa 17 postignutih poena, Bogdan Riznić je dao 12 uz 10 skokova, a Đorđe Mičić je ubacio 11 poena.

Na drugoj strani Marko Ramljak 23 poena i 12 skokova, Donte Karuters 16, Alan Vigins 14 poena i 10 skokova.

Radnik: Vlačić , Bel 17, Riznić 12 (10 sk), Markez , Kokoruš 6, Kecman 4, Hukić 19, Mičić 11, Jovanović 2

Posušje: Jukić 2, Begić 6, Širić 5, Kovač 2, Karuters 16, Ramljak 23 (12 sk), Leko 2, Vigins 14 (10 sk)