Srbija u posljednjem kolu grupe poražena od Mađarske.

Mađarska je slavila pobjedu 81:75 i tako osvojila prvo mjesto u grupi, dok Srbija na kraju kao druga ide dalje. Košarkašicama Marine Maljković za prvo mjesto i direktan plasman u četvrtfnale, odgovarao je i poraz od četiri i manje poena razlike. Imala je Saša Čađo šut za tri, ali je promašila i Srbija će razigravati protiv Velike Britanije za plasman među osam najbljih.

Srbija je bolje počela utakmicu i imala vođstvo, ali ih je poremetila povreda Tine Krajišnik. Ipak na poluvremenu su imale prednost 44:39. U trećoj četvrtini bolja igra Mađarske, koja pred posljednih 10 minuta ima 66:55. Onda su srpske košarkašice zahvajujući prije svega Saši Čađo uspjele da meč uvedu i neizvjesnu završnicu, ali nisu imale snage za opreokret.

Ivon Anderson sa 18 poena biola je najefikasnij u dresu Srbije, Saša Čađo i Jovana Nogić su dale po 12 poena. Virag Kiš na drugoj strani 21 poena.