Prva pobjeda Borca

Košarkaši Borca u četvrtom kolu Lige 6 BiH zabilježili prvu pobjedu.

Borac je na domaćem terenu pobijedio tuzlansku Slobodu 71:60 (16:24,31:8,11:12,13:16).

Domaći tim nije najbolje počeo utakmicu, gosti su imali 11:0. U prvoj četvrtini dosta problema za Borac, a onda su odigrali perfektnu drugu četvrtinu. Zaigrali su bolje u odbrani, došli do lakih poena, proradio je i šut za tri i na poluvremenu su imali 15 poena prednosti (47:32). U trećoj četvrtii Borac je išao i na maksimlanih 19 poena razlike. Uspjeli su gosti da u posljednjem kvartalu prodju na sedam poena zaostatka poslije trojke Delalića (62:55), ali je odmah trojkom odgovorio Kenić za 65:55. Opet gosti (Latković9 postižu trojku za 65:58, ali nije bilo vremena za preokret nakon što je Boldvin položio za 67:58.

U pobjedničkom timu Stefan Kenić i Diante Boldvin su ubacili po 15 poena, četiri manje je dao Radoš Šešlija, dok se Aleksandar Ponjavić zaustavio na 10. Na drugoj strani Haris Delalić 13 poena 12 skokova, 13 poena je dao i Đorđe Lelić, a 11 je ubacio Draško Albijanić.