Prva pobjeda Borca. I to kakva

Košarkaši Borca zabilježili prvu ovosezonsku pobjedu.

Poslije četiri poraza u Ligi BiH i izgubljene utakmice na startu ABA 2 lige od Sparsa, Borac je konačno došao do trijumfa i to u velikom stilu. U meču trećeg kola druge ABA lige pobijedili su Zlatibor 93:70 (26:13,25:11,24:25,18:21) . Odlična igra Borca od starta meča prije svega u odbrani donijela je puno lakih poena i podigla samopouzdanje igračima, koji su do poluvremena riješili pitanje pobjednika, pošto su na veliki odmor otišli sa prednošću od 27 poena razlike (51:24 ). Odlično je ekipu “povukao” od starta meča Nemanja Nikolić, koji je u prvom poluvremenu imao 12 poena i šest asistencija.

U nastavku su puleni Marka Šćekića rutinski priveli posao kraju. U pobjedničkom timu Nikola Tanasković 19 poena 10 skokova, Nemanja Nikolić 17 poena i devet asistencija, Tavrijus Šajn 12 poena i 10 asistencija i dvocifren je još bio Božo Đumić sa 10 poena.

U ekipi Zlatibora, koja je doživjela prvi poraz, Petar Vorkapić je ubacio 12 poena.

Naredni meč Borac igra u srijedu protiv MZT-a.