Prijedor Spartak korak bliže tituli

prijedor

Počela je finalna serija plej ofa šampionata Republike Srpske. Prijedor poslije produžetka u prvom meču pobijedio Rogaticu.

Počelo je finale i to na sjajan način. Borbena i neizvjesna utakmica u Prijedoru i na kraju pobjeda domaće ekipe 100:95.

Domaćim košarkašima su pripale tri četvrtine ovog susreta. Izabranici Danila Palalića vodili su konstantno, ali nisu mogli napraviti dvocifrenu prednost. Gostujući košarkaši su se konstantno borili, pružali dobru igru i vrebali grešku domaćih. Sve do finiša trećeg perioda nisu uspjevali da preuzmu prednost ali nakon vezanih poena Nemanje Okiljevića prvi put dolaze u prednost pri rezultatu 61:63. Ipak poenima Sergeja Todorovića u samomom finišu trećeg perioda domaći imaju prednost pred poslednjih deset minuta 66:65.

U posljednjoj četvrtini nijedan tim nije uspio da napravi ozbiljniju razliku. Na tri minute do kraja poslije poena Aleksandra Mrkajića je potpuni egal 80:80. Lazar Dražić pogađa trojku, ali uzvraćaju Radmilović i Okiljević za 83:84 na 35 sekundi do kraja. Na 18 sekundi do kraja Prijedorčani prave faul na Nikoli Pilindaviću. Poslije polovičnog učinka sa linije penala Prijedor ima dva poena zaostatka i posljednji napad. Stanković je držao loptu do poslednjeg trenutka kada je snažnim prodorom otišao do koša Rogatice za izjednačenja i produžetke.

U produžecima dvije vezane trojke ubacuje Sergej Todorović za 98:93. Poslije druge, bilo je jasno da će Prijedor sačuvati domaći teren.

Najefikasniji u Prijedoru bio je Nemanja Stanković sa 27 poena, a dodao je devet skokova i šest asistencija dok je Bojan Lulić postigao 25 poena devet uhvaćenih lopti. Kod Rogatice Nemanja Okiljević je pružio fantastičnu partiju – imao je 29 poena, uz 16 uhvaćenih lopti i 8 asistencija. Nenad Cvjetković je ubacio 18 poena, a Luka Radmilović je imao 17.