Prijedor odbranio domaći teren za 2:1

prijedor

Košarkaši Prijedor Spartaka slavili u trećoj utakmici finalne serije šampionata Republike Srpske.

Prijedor je na domaćem terenu pobijedio Rogaticu 98:91 i sada imaju prednost 2.1 u finalnoj seriji. Domaći tim je odlično odigrao drugu četvrtinu i na poluvrijeme su otišli sa prednošću 49:45. Nastavili su u istom ritmu i u trećem kvartalu te je tim Danila Palalića pred odlučujućih 10 minuta na svom kontu imao 79:68. Tu prednost uspjeli su sačuvati do kraja i imaju prvu meč loptu za titulu šampiona.

Nemanja Stanković je sa 33 poena, 10 asistencija i sedam skokova bio prvo ime meča. Bojan Lulić je imao 18 poena i 11 skokova, Aleksandar Ivetić je dao 15, a Kolja Vučinić 14 poena. U ekipi Rogatice, Luka Radmilović 29 poena, Miroslav Milidrag 20 poena i 12 skokova, Nemanja Okiljević 16 poena, 16 skokova i devet asistencija, Nikola Pilindavić je imao 12 poena.