Poraz Partizana u Tel Avivu

Partizan

Makabi u 18. kolu Evrolige pobijedio Partizan.

Makabi je na domaćem terenu slavio 90:81 (24:13,22:26,18:14,26:28).

Loš start, izgubljene lopte, ofanzivni skok protivnika i loša odbrana trazicije uzroci su Partizanovog 10. poraza ove sezone u Evroligi. Uprkos ovome crno bijeli su imali šansu. U finišu su prišli na šest poena minusa i imali napad, ali je dalekometnu trojku promašio Panter i to je bilo to.

Makabi je sjajno počeo meč sa 12:0 i to vođstvo su sačuvali do kraja. Crno bijeli su teško dolazili do poena. Ipak u finišu četvrtine uspijevaju da naprave ravnotežu u igri, a do kraja poluvremena su prišli na 46:39. Odličan početak drugog poluvremena i gosti su uspjeli da dođu na najmanju razliku 42:38. Onda je uslijedila nova serija domaće ekipe. U trećoj četvrtini Partizan je preko Eksuma koristio situaciju što je domaća ekipa rano ušla u bonus i poentirao iz prodora ili sa linije penala. Posljednju četvrtinu sjajno počinje Aleksa Avramović i njegov tim je opet u igri. Došla je i pomoć Kevina Pantera, ali u završnici ofanzivni skok protivnika i neke brzoplete akcije i to je izgubjena utakmica.

U pobjedničkom timu Lorenco Braun 21, Bonzi Kolson 19 poena. Kod gostiju Kevin Panter 22, Dante Eksum 17, Zek Ledej i Aleksa Avramović po 15 poena.