Pobjede Bosne i Sparsa

Košarkaši Bosne Royal i Sparsa zabilježili pobjede u odloženim mečevima sedmog kola Lige BiH.

Bosna Royal je na domaćem terenu pobijedila Široki 80:71 (23:20,17:20,18:10,22:21). Refik Bašić sa 19 poena i 10 skokova predvodio je Bosnu do pobjede, Miloš Grubor i Muhamed pašalić su dali po 12 poena. U poraženom timu Jure Zubac 18 poena i 10 skokova, 18 poena je imao i Lovro Buljević, a rašun Dejvis je ubacio 15.

Sparsi su slavili pobjedu u Mrkonjić Gradu protiv Mladosti 69:81 (24:22,19:19,11:20,15.20). Nakon izjednačenog prvog poluvremena Mladost je odlično počela drugo. Sjajna energija u odbrani, laki poeni u napadu i došli su do prednosti 50:41 i onda su počeli da griješe. Dvije kontre nisu realizovali, promašili su neke zicere, izgubili sigurnost i umjesto da odu na ozbiljnu razliku dozvolili su iskusnoj ekipi Sparsa da se trojkama vrati i preuzme vođstvo. Izgubili su košarkaši Žarka Milakovića snagu i samopouzdanje i Sparsi su u posljednjoj četvrtini otišli na dvocifrenu razliku i meč rutinski priveli kraju.

U pobjedničkom sastavu Kenan Kamenjaš je imao 20 poena i 14 skokova, Amar Gegić i Nedim Buza su dali po 12, a Almir Hasandić 10 poena. U ekipi Mladosti Jovan Đorđević Marinković i Pavel Lobarev su dali po 16 poena, Igor Josipović je ubacio 13, a Stefan Lakić 10.