Pobjeda Tenerifa u Laktašima

Košarkaši Igokee poraženi su od Tenerifea 62:82 na startu TOP 16 faze FIBA Lige šampiona.

Igokea je poslije nešto lošijeg starta u prvoj četvrtini, u drugoj četvrtini popravila utisak i odigrala odlično te na odmor otišla sa tri poena zaostatka, 34:37 u korist gostiju.

U trećoj su gosti iz Španije kontolisali igru i rezultat, a završena je 52:60. Posljednja dionica u potpunosti je protekla u znaku šampiona iz 2017. godine. Prednost je rasla iz minuta u minut i na kraju su došli do zaslužene pobjede. Nakon nesportskog faula Stivena Greja, sredinom četvrtine, vremena za povratak više nije bilo.

Bolji od ostalih u redovima ekipe Dragana Bajića bio je Nikola Jovanović sa 13 poena, dok je Stiven Grej stao na 10, Entoni Klemons js ubacio 9, a Dalibor Ilić I Marko jošilo po 8 poena.

Najzaslužniji za trijumf ekipe sa Kanarskih ostrva bio je Sasu Salin sa 19 poena, dok je Georgi Šermadini ubacio 17, uz sjajnu partiju u drugom poluvremenu.

“Čestitam protivnicima. Znali smo da smo se protiv Budućnosti potrošili, kako energetski, tako i psihološki, bilo je jako teško vratiti se u normalu. Što se tiče same utakmice, u prvom poluvremenu smo imali momente kada smo dozvolili ekipi Tenerifa da se odvoji. Uspjeli smo odbranom da to donekle spustimo i na veliki odmor odemo sa rezultatskim egalom. U drugom dijelu, pokušavali smo da pariramo sigurno ozbiljnijem protivniku, to je i uspijevalo u većem dijelu treće četvrtini. Napravili smo dosta grešaka, imali smo dosta izgubljenih lopti i ekipa Tenerifa je znala da to kazni u svakom momentu. Mislim da smo već u četvrtom periodu pali energetski i koncentracijom, što je dovelo do ovako velike razlike”, rekao je trener Igokee Dragan Bajić i nastavio:

“Ono što moram da kažem je da je ovo stvarno stanje i da svi treba da vide u kojem se mi društvu trenutno nalazimo. Ne tražim alibi za poraze, ali činjenica je da je ovo jedna odlična ekipa, vrhunski posložena na svim pozicijama, tim koji pokazuje dobre igre i u Ligi Španije, gdje su u prve četiri ekipe, tim koji je dobro trenerski vođen i mi u ovom momentu nismo u mogućnosti da pariramo takvim klubovima”.

Naredni protivnik Igokee u FIBA Ligi šampiona je Riga, protiv koje igraju devetog marta.