Pobjeda Slobode u Bratuncu

Košarkaši Slobode pobijedili Bratunac u gostima u meču 19. kola Lige BiH.

Sloboda je slavila trijumf 83:87 (18:21,18:24,16:18,31:24). Sada tim iz Tuzle ima devet pobjeda i osam poraza, a Bratunac osam pobjeda i devet poraza.

Gosti su poslije prvog poluvremena imali devet poena prednosti, a poslije treće četvrtine su imali 11 poena više od protivnika. Onda je u posljednjoj četvrtini domaća ekipa zaigrala puno bolje. Iako su bili bez prvoj plejmejkera Radenka Pilčevića, domaći košarkaši su napravili seriju 14:3 i došli do izjednačenja 66:66. Ipak nakon tajm auta koji je zvao trener gostiju Damir Mulaomerovoć dobra reakcija njegovih košarkaša odnosno Miličevića, Lelića i Mura, koji prave seriju 11:2 i ulaze sa velikom prednošću u finiš. Ipak domaća ekipa se ne predaje i nakon tri slobodna bacanja Danilovića dolaze na 85:83 na devet sekundi do kraja. Poslije faula Munižaba realizuje oba slobodna bacanja i postavlja konačan rezultat.

U pobjedničkom timu Jakov Mustapić 24 poena, Ibrahim Durmo 15 uz 11 skokova, Đorđe Lelić i Ivan Miličević su dali po 13, a Derion Strong 10 poena. U domaćem sastavu Dejan Ćup 23, Aleksandar Živojin Danilović 22 poena i 10 skokova, Marko Rikalo 12, Nikola Petrović 11 poena.