Makitan

foto.Igokea.rs

U subotu je odigrano pet mečeva drugog kola Prve lige Republike Srpske.

Rogatica je u gostima savladala Student Igokeu 66:77.

Juniori Igokea m:tel pružili su dobar otpor, ali iskusnija ekipa iz Rogatice je u trećoj četvrtini stekla dvocifrenu prednost koju su do kraja utakmice i zadržali.

Kod gostiju dabl-dabl učinak je imao Nenad Cvjetković sa 18 poena i 10 osvojenih lopti, Luka Radmilović je stigao do 18 poena, a Nemanja Okiljević je dao 15 poena. U domaćem timu Aleksandar Smiljanić najbolji sa 20 poena i 12 skokova, Aleksa Čovičković je ubacio 12, a Dušan Makitan je postigao 11 poena.

Varda je u Višegradu pobijedila Slobodu 73 sa 64:58. Domaćin je pitanje pobjednika riješio nakon tri četvrtine pošto su imali prednost (55:38).

Miladin Ćućbić sa 18 poena najbolji u domaćem sastavu, Filip Mutapdžić je dao 15. Na drugoj strani Luka Blažević 14, Uroš Podrumac i Radoslav Vukić su dali po 12. Ovaj meč ostaće upamćem i po tuči igrača.

Prijedor Spartak je u gostima pobijedio Sutjesku u Foči 75:85. Nemanja Stanković je predvodio goste sa 25 poena, Bojan Lulić je imao 19 poena i 13 skokova, Aleksandar Ivetić je ubacio 14. U domaćem timu Vladan Radović 21, Đorđe Savić 15 poena i 13 skokova, a 15 poena je imao i Miloš Pavlović.

Akademija Borac je u Derventi savladao domaćina 99:93. Sokolac je bio bolji od Olimpa 99:75. Za pobjednike Dejan Kokoruš 24, Aleksa Popadić 22, Nemanja Pečenica 19. Na drugoj strani Goran Kovačević 35 poena 10 skokova, Rajko Gutalj 16 poena.