Pobjeda Borca, poraz Sparsa

Borac u 20. kolu Lige BiH bolji od Bratunca, Sparsi izgubili u Mostaru

Borac je pobijedio Bratunac u gostima 68:94 (19:27,8:22,13:27,28.18). Kvalitetnija gostujuća ekipa je pitanje pobjednika riješila do poluvremena na koje su otišli sa prednošću (27:49). U trećoj četvrtini su još dodali “gas”, da bi u posljednjih 10 minuta povukli “ručnu” i na kraju pobjeda od 26 poena razlike.

Izuzev Džošue Kanigema koji nije ulazio u igru svi igrači Borca su postizali poene. Najefikasniji je bio Stefan Kenić sa 18, Kosta Kondić je dao 15, Radoš Šešlija 14, a Srđan Gavrić 10. U domaćem timu Aleksandar Pantelić 21, Georgi Bagradze 20, Andrija Drašković 10 poena.

Iznenađenje je pobjeda Zrinjskog protiv Sparsa 66:64 (23:18,12:17,17:20,14:9). Za tim iz Mostara ovo je tek treća pobjeda ove sezone. Gosti su vodili u finišu 64:58, a onda domaća ekipa pravi seriju i dolazi do bitne pobjede. Anes Podojak je sa 16 poena bio najefikasniji, Omar Pajić je dao 13, a Robert Soldo i Josip Čović po 10. U poraženom timu Marko Ramljak 17, Remi Ejbel 16, jakov Mustapić 14 poena.