Pobjeda crno-bijelih protiv Radničkog u humanitarnom meču u Kragujevcu

Košarkaši Partizana NIS odigrali su večeras humanitarnu utakmicu protiv Radničkog iz Kragujevca.

U hali „Jezero“ crno-bijeli pobijedili su rezultatom 79:65 (9:10, 11:23, 34:15, 25:17).

U sklopu pripremnog perioda za sezonu 2021/22, Partizan NIS odigrao je meč humanitarnog karaktera za pomoć izdavačkom poduhvatu „Svetinje u Vasojevića“, gdje je domaćin bio kragujevački Radnički. Pred mnogobrojnom publikom u hali „Jezero“ , tim iz Kragujevca ostvario je prednost na samom početku meča i održavao je tokom prve dvije četvrtine, pa je rezultat na poluvremenu bio 33:20 za Radnički.

Nakon odmora, crno-bijeli su skoncentrisanijom igrom smanjivali zaostatak, da bi na kraju treće dionice prešli u vođstvo, koju su zadržali i u posljednjoj četvrtini, te na kraju zabeležili pobedu na ovom humanitarnom meču rezultatom 79:65.

Parni valjak će naredni test imati u Istanbulu, gdje 11. i 12. septembra učestvuju na turniru čiji je domaćin Fenerbahče, a učestvuju još Monako i Uniks Kazanj. Crno-bijeli se u subotu, 11. septembra u polufinalu turnira sastaju sa Monakom.