Plej of novi šampion BIH!

Košarkašice sarajevskog Plej ofa nove su šampionke BiH. Osvojile su treću titulu šampiona BiH, a prvu nakon pauze od pet sezona.

Plej of je u finalnoj seriji sa 3:2 pobijedio branioca titule Orlove. U petoj odlučujućoj utakmici košarkašice Plej ofa su u gostima slavile pobjedu 56:66 (12:19,14:5,18:24,12:18)

Nakon napadački lošeg prvog poluvremena domaće košarkašice su u trećoj četvrtini povele 38:33. Onda gošće preko Azre Alispahić uzvraćaju i do kraja četvrtine vode 44:48. Nakon mini serije na početku posljednje četvrtine vode 44:53 i tu razliku su sačuvale do kraja i došli do pobjede. Zanimljivo košarkašice orlova su ove sezone u šampionatu BiH doživjele samo tri poraza i to u finalu.

Nikolina Džebo sa 25 poena i 13 skokova prvo ime u pobjedničkom timu, Samanta Rosko je imala 12 poena i 12 skokova, a Džejmi Keri je ubacila 10 poena. U ekipi Orlova, koja je ove sezone osvojila Kup Republike Srpske i Kup BiH, Tamara Rajić 15, Vladinka Erak 12 poena i 20 skokova, Milica Zeljković 12 poena.