MVP juniorske ABA lige potpisao prvi profesionalni ugovor
foto: aba liga/ Dragana Stjepanović
MVP juniorske ABA lige Pavle Bačko potpisao je profesionalni ugovor.
Talentovani centar je prethodne sezone nastupao za juniorski tim Mege, a u narednoj će debitovati u seniorskoj košarci. Pavle će igrati i na dvojnoj registraciji za OKK Beograd u Košarkaškoj ligi Srbije.
Bačko je rođen 11. jula 2007. godine u Užicu. Visok je 217 centimetara i igra na poziciji centra. U Megu je stigao ljeta 2023. godine, i već u prvoj sezoni osvojio je titulu u Juniorskoj ligi Srbije.

U prethodnoj sezoni osvojio je juniorsku ABA ligu i na završnom turniru u Laktašima je u prosjeku postizao 13,6 poena i 6,2 skoka osvojivši MVP nagradu. Uvršten je i u idealnu petorku turnira.
Takođe, sa juniorima Mege najbolji je bio i na kvalifikacionom turniru juniorske Evrolige u Istanbulu, kada je bilježio 14,2 poena i 6,8 skokova. Među najboljima je u Megi bio i na završnom turniru u Abu Dabiju, sa prosekom od 12,3 poena, osam skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte.
Ovog ljeta predstavljaće reprezentaciju Srbije na U18 Evropskom prvenstvu u Beogradu.
- Pavle Bačko MVP juniorske ABA lige za košarka24: ABA liga, Evroliga, pa NBA liga
- Saša Nikitović izabrao 12 juniora koji će predstavljati Srbiju
- Povratak Tanaskovića u Borac
- Stefan Miljenović: Vrijeme provedeno u Leotaru iz Trebinja bilo mi je od velike važnosti
- Prije 15 godina nisu imali loptu, a sada će igrati ABA ligu

