Partizanu klasik

Košarkašii Partizana pobijedili Cibonu u Zagrebu u premijernom meču sedmog kola ABA lige.

Partizan je slavio pobjedu 75:82 (21:27,19:23,25:17,10:15). Dobro su crno bijeli odigrali prvo poluvrijeme i na odmor otišli sa prednošću od 10 poena (50:40). Onda su loše počeli drugo poluvrijeme, Cibona se razigrala i ubrzo stigla i prestigla Partizan (65:62). Morao je Sašo Filipovski da reaguje taj autom, a energetski stvari na terenu je preokrenuo ulazak Nikole Jankovića. Do kraja četvrtine gosti preokreću na (65:67). U posljednjoj dionici Cibone nije sedam minuta uspjela da poentira Partizan je otišao na dvocifrenu prednost i riješio pitanje pobjednika.

U pobjedničkom sastavu Markus Pejdž je postigao 16 poena, Nikola Janković 15 uz 12 skokova, Nemanja Dangubić je dao 13, Rašon Tomas 11, dok je Nemanja Gordić imao šest poena i 10 uspješnih dodavanja.

U ekipi Cibone Filip Bundović 20, Roko Prkačin 16 poena 10 skokova i Mateo Drežnjak 15 poena.