Partizan u Laktašima do desete pobjede

Partizan

Partizan u 12.kolu ABA lige u Laktašima pobijedio Igokeu.

Crno bijeli su slavili pobjedu u Laktašima nošeni gromoglasnom podrškom sa tribina 85:96. Za tim Željka Obradovića bila je ovo 10. pobjeda, dok je Igokea sedmi put izgubila. Vodili su gosti od početka do kraja. U prvoj četvrtini postigli su pet trojki i veoma brzo došli do izbiljnije prednosti. Ipak Igokea se ne predaje i na poluvremenu je 47:57. U drugom dijelu je promjenom odbrane Igokea dodatno prišla, a onda su u posljednjem kvartalu uspjeli da dođu nakon trojki Tanaskovića i Reja na pet poena zaostatka, a onda i na samo tri poena 83:86. Ipak gosti nisu gubili glavo birali su dobra rješenja u napadu te su preko Lesora i Nanelija napravili mini seriju za 83:91 i tu je meč odlučen.

U pobjedničkom timu, koji je ubacio 15 trojki, Kevin Panter i Džejms Naneli su dali po 18, Matijas Lesor je ubacio 14, Uroš Trifunović 12, a Zek Ledej je dao 10 poena. U domaćem timu Brajant Kraford 26, Stefan Đorđević 22 poena.