Partizan slavio u Zagrebu: Bruno Kaboklo i Danilo Anđušić predvodili crno-bijele

Bruno Kaboklo

Partizan je pobijedio Cibonu u zagrebu u meču 16. kola ABA lige 87:74.

Cibona je pred punom dvoranom “Dražen Petrović” odlično ušla u meč, imali su u ranoj fazi i vođstvo od devet poena, ali onda su polako gostujući košarkaši došli do svoje igre i nakon trojke Ognjena Jaramaza sa zvukom sirene rezultat poslije prvi 10 minuta utakmice je bio 25:20 za domaće.

U drugoj četvrtini gosti su prvi put došli do vođstva 31:29, a na kraju prvog poluvremena bilo je 40:38 za crno- bijele.

Početkom drugog dijela Partizan odlazi na 47:40 i vođstvo ne ispušta do kraja. Dali su sve od sebe domaći igrači da naprave preokret, ali jednostavno kvalitet je došao do izražaja.

Bruno Kaboklo je predvodio pobjednike sa 18 poena, Danilo Anđušić je ubacio 17, a Zek Ledej, Balša Koprivica i Ognjen Jaramaz su dali po 10 poena. Na drugoj strani Aleksandar Aranitović 17, Krešimir Radovčić 16 poena.