Partizan preko Mege do Igokee

Frenk Kaminski

Partizan i Igokea igraće u polufinalu Superkupa ABA lige.

Crno-bijeli su u polufinalu pobijedili Megu 89:78 i u borbi za finale ih čeka Igokea, koja je bila bolja od Cedevita Olimpije.

Nakon izjednačene prve četvrtine u drugoj je tim Željka Obradovića zaigrao bolju odbranu, došli su do lakih poena trojke je počeo da pogađa Džejms Naneli i činilo se da utakmica ide u jednom smjeru pošto su veoma brzo otišli na 15 poena razlike. Ipak mladi tim Mege se ne predaje ne gube glavu i na poluvremenu je bilo 51:41.

Onda odlična treća četvrtrtina za Megu u kojoj su čak uspjeli da dođu do izjednačenja 64:64. Mega se držala sve do sredine posljednje četvrtine, kada opet odbranu zatežu crno-bijeli i dolaze do pobjede.

(VIDEO) Šejn Larkin o najtežem gostovanju u Evroligi

Šest igrača u pobjedničkom timu su imali dvocifren učinak. Džejms Naneli je bio najefikasniji sa 13, Frenk Kaminski je ubacio 12, poen manje je ubacio Pi Džej Doužer, Zek Ledej, Kevin Panter i Uroš Trifunović su dali po 10.

Na drugoj strani Andrija Jelavić 21, Nikola Đurišić 14, Omerčan Ilijasoglu 11 poena.