Partizan preko Bajerna do nove pobjede

Partizan

Košarkaši Partizana u 16. kolu Evrolige pobijedili Bajern.

Crno bijeli su pred svojim navijačima slavili pobjedu 83:77 i tako došli do sedme pobjede u Evroligi, a treće u nizu.

Nošen podrškom sa tribina Partizan je kontrolisao igru i rezultat od početka. U trećoj četvrtini su imali i 15 poena prednosti. Ipak gosti su korak po korak se vraćali i uspjeli da zaprijete u posljednjoj četvrtini. Ipak domaći tim je uspio da iskontroliše defanzivni skok i da odigrao dobru odbrani i došli su do pobjede.

Dante Eksum je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 19 poena, Matijas Lesor je imao 16 poena i 11 skokova, Zek Ledej je dao 15 poena i imao devet skokova, Jam Madar je imao 14 poena. U gostujućem timu Otelo Hanter 16, Ognjen Jaramaz i Ogastin Rubit po 14 poena.