Partizan poslije maratona smanjio na 2:1

Crvena zvezda – Partizan 2:1 u finalnoj seriji ABA lige.

Crno bijeli su na svom terenu poslije tri sata borbe pobijedili Zvezdu 70:67 (21:17,18:14,8:23,23:13) i smanjili na 2:1. Naredni meč čiji će Partizan biti domaćin igraće se u petak.

Crno bijeli su na poluvrijeme otišli sa osam poena prednosti, a onda loša njihova treća četvrtina i Zvezda u posljednjem kvartalu ima osam poena prednosti. Ipak Partizan se vraća i na 57 sekundi do kraja trojkom Pantera dolaze do 68:65.

Radonjić zove tajm aut, koji je trajao oko pola sata. Razlog ubačeni predmeti u teren. Poslije toga sudije odlaze u svlačionicu i traže da se ispraznio dio tibina. Sve to je trajalo oko 35 minuta. Nakon povratka sudija i igrača na teren. Lopta ide na niski post na Kalinića, koga odlično čuva Zagorac. Potom Madar pogađa oba bacanja i riješava pitanje pobjednika.

U pobjedničkom timu Kevin Panter 22, Aleksa Avramović 14 poena. Na drugoj strani Ognjen Dobrić 20, Dejan Davidovac 19 poena.