Partizan pokazao ozbiljnost: Autoritativan trijumf u Francuskoj

Zek Ledej

Partizan je u drugom kolu Evrolige pobijedio Asvel u gostima sa 88:62.

Poslije borbene prve četvrtine Partizan je imao prednost od pet poena 17:12. Igrali su požrtvovanu odbranu košarkaši Željka Obradovića, kontrolisali skok u prvom kvartalu, a u napadu Zek Ledej je ubacio pet, a Frenk Kaminski i Kevin Panter po četiri poena.

Partizan dobro počinje drugu četvrtinu prave mini seriju 5:0 i odlaze na najveću prednost 22:13. Prvi put dvocifrenu prednost su imali nakon jedne kontre koju je realizovao Danilo Anđušić za vođstvo 26:16. Crno bijeli su u visokom ritmu odigralo prvo poluvrjieme te su na odmor otišli sa vođstvom 43:29.

Ključ meča je početak drugog poluvremena kada gosti odlaze na 19 poena prednosti 55:36 i tu je meč praktično odlučen, a najveća prednost u trećem kvartalu bila je 70:40. Do kraja su crno-bijeli rutinski sačuvali prednost i upisali prvu ovosezonsku pobjedu u Evroligi.

Meridian – mjesto najraznovrsnije ponude: Čak 15 različitih hendikepa i ukupnih granica poena za sve košarkaške mečeve

U pobjedničkom timu Džejms Naneli 17, Zek Ledej 13, Alen Smailagić 12, Kevin Panter 11 poena. U domaćem timu Frenk Džekson 16, Timote Luvavu – Kabaro 10, a Žofri Lovernj je dao samo tri poena.