Partizan loš, razlika dobra

Košarkaši Partizana drugi put poraženi ove sezone u Evrokupu.

Poslije Venecije, Partizan je izgubio od Tofaša u gostima 82:72 (18:10, 24:21, 21:23, 19:18).

Loše su crno bijeli počeli meč sa puno problema prije svega u napadu. Tofaš je brzo došao do dvocifrene razlike i na poluvrijeme su otišli sa prednošću (42:31). Imala je domaća ekipa i 16 poena prednosti, a Partizan je krajem treće četvrtine uspio serijom 14:0 da dođe na zaostatak od četiri poena, ali više nisu mogli.

Ono što je pozitivno je da su crno-bijeli izbjegli poraz sa više od 13 poena razlike, pa su zadržali bolji međusobni skor u duelu sa turskim timom.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Nemanja Gordić sa 15 poena, dok je Stefan Birčević dao 11 uz 6 skokova. Za crno bijele je u Evrokupu debitovao i Uroš Trifunović, koji je ubacio sedam poena.

Nezaustavljiv u timu Tofaša bio je iskusni Sami Mehija sa 26 poena.