Partizan dao ČETIRI poena za četvrtinu

Prvi poraz košarkaša Partizana u Superligi Srbije.

FMP je nanio prvi poraz Partizanu u Superligi Srbije. Tim iz Železnika slavio je u sedmom kolu na domaćem terenu 87:82 i preuzeo čelo tabele, pošto su u prvom meču izgubili manjom razlikom (94:90).

Ključna je bila druga četvrtina u kojoj je tim Nenada Čanka postigao samo četiri poena. Pri rezultatu 25:25 FMP je napravio seriju 20:0, a crno bijeli nisu postigli koš punih osam ipo minuta. FMP je imao i rekrdna 23 poena prednosti (50:27) početkom drugog poluvremena.

Ipak u finišu gosti su zonskom odbranom zbunili protivnika, došli do serije 12:0 i na četiri minuta do kraja su prišli na četiri poena zaostatka 72:68. Ipak FMP je mirnije i pametnije odigrao završnicu i doašo do pobjede.

Majkl Odžo najbolji u pobjedničkom timu sa 21. poenom i 17 skokova. Na drugoj strani Đorđe Gagić je dao 25 poena.

FMP: Odžo 21 (17sk), Jeremić 20, Nenadić 16, Simanić 14, Pot 7, Apić 6, Bursać 3, Đoković.

PARTIZAN: Gagić 25, Vilijams-Gos 18, Von 9, Marinković 9, Brajma 8, Si 5, Veličković 3, Čakarević 3, Šalić 2, Andrić.

REZULTATI 7. KOLA:

Vršac – Vojvodina 103:85
FMP – Partizan 87:82
Dinamik – Metalac 20.00

TABELA: FMP 6-1, Partizan 6-1, Dinamik 4-2, Vršac 3-4, Vojvodina 1-6, Metalac 0-6.