Partizan častio osnovce ubjedljivom pobjedom protiv “studenata”

Alen Smailagić

Partizan je u posljednjem meču 11. kola ABA lige ubjedljivo pobijedio Studentski centar 99:86.

Crno-bijeli su častili ulazom sve osnovce koji su to htjeli, a oni su mogli da vide ubjedljivu pobjedu protiv ekipe Studentski centar. Paritizan je ozbiljno počeo meč na obe strane terena i veoma brzo su stekli ozbiljnu prednost, pogađali su u visokim procentima i poslije prvog poluvremena pobjednik je bio poznat pošto je domaći tim vodio 53:32.

U drugom poluvremenu odnosno u trećoj četvrtini dobra igra gostiju, koji su nakon par pogođenih trojki prišli na 12 poena zaostatka i možda se i ponadali da mogu do preokreta. Onda domaći tim prebacuje u brzinu više i dolazi do pobjede. Trenera crno-bijelih Željka Obradovića može da brine povreda skočnog zgloba Ognjena Jaramaza, koji je uz pomoć saigrača napustio teren.

Janis Sferopulos: Nikola Topić je fantastičan igrač

Zek Ledej je ubacio 19 poena, Alen Smailagić 18, a Balša Koprivica 13 za pobjednike. Na drugoj strani Mateo Drežnjak 14, Kenan Kamenjaš i Entoni Dovkins po 11, a Tomislav Ivišić je ubacio 10 poena.