Partizan nakon drame i produžetka pobijedio Monako: Kevin Panter opet vodio tim do pobjede

Kevin Panter

Partizan je u 12. kolu Evrolige poslije produžetka pobijedio Monako 89:85.

Partizan je odlično počeo meč i poveo 11:2. Onda tajm aut Saše Obradovića i njegov tim se vraća i pravi seriju te dolazi do vođstva 13:12. Do kraja poluvremena ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a gosti su imali najveću prednost od šest poena i na veliki odmor otišli sa vođstvom 35:32.

Poslije treće četvrtine rezultat je bio 51:51.

Partizan na početku posljednje četvrtne dolazi do vođstva 61:53. Gosti onda stižu do 65:64 na tri ipo minuta do kraja. U finišu bitna uloga Bruna Kabokla, a četiri poena u nizu vezao je Kevin Panter za vođstvo 70:66.

Onda Majk Džejms postiže trojku za 70:69. Na drugoj strani dva bacanja pogađa Džejms Naneli za 72:69 na 10 sekundi do kraja. Crno bijeli ne prave faul i Majk Džejms donosi svom timu produžetak 72:72.

U dodatnih pet minuta nova drama, a ovaj put igraći domaćih su bili koncentrisaniji i došli su do šeste pobjede.

Kevin Panter predvodio je Partizan sa 25 poena, Džejms Naneli je dao 23, Pi Džej Doužer 15, a Bruno Kaboklo je dao 13 poena. Na drugoj strani Donatas Motiejunas 23, Majk Džejms 16,