Orlovima peti trofej pobjednika Kupa Republike Srpske

Košarkašice Orlova treći put u nizu, a peti ukupno pobjednice Kupa Republike Srpske.

Orlovi su u finalu bili bolji od ekipe Leotar 03 sa 85:58 (18;17,28:8,20:14,19.19). Nakon izjednačene prve četvrtine Orlovi su u drugoj predvođene Anđelom Gligić i Draganom Svitlicom napravile seriju i na poluvrijeme otišli sa 21 poenom razlike (46:25) i tu je meč bio riješen. Do kraja oba trenera su dali priliku najmlađim košarkašicama da zaigraju, a trofej je deminantno završio u rukama kapitena Orlova Tamare Rajić.

U pobjedničkom timu Vladinka Erak je ubacila 15 poena i imala 11 skokova, 15 poena uz po sedam skokova i asistencija je imala Anđela Gligić, Teodora Trebovac i Tamara Rajić su dale po 13, dok je Darija Babić dala 11 poena.

U poraženom timu, koji je četvrti put izgubio finalni meč, Jovana Milaković najbolja sa 16 poena i 11 skokova, dok je Anđela Krivokapić dala 11 poena.