Orlovi u velikom stilu odbranili Kup BiH

Košarkašice Orlova osvojile Kup BiH.

Orlovi su odbranili trofej osvojen prošle sezone. U finalu su u velikom stilu pobijedili Plej of sa 83:68 (30:15,26:15,20:19,7:19).

Finalni meč je lišen bilo kakve neizvjesnosti nakon prve četvrtine u kojoj su košarkašice Dragane Svitlice ubacile 30 poena. Na poluvremenu je prednost iznosila (56:30) i pitanje pobjednika je odlučeno. Do kraja su Orlovi rutinski odradili posao i došli do drugog trofeja ove sezone pošto su prethodno osvojili i Kup Republike Srpske. Ove sezone su bez poraza u Ligi BiH, a sjajan uspjeh su zabilježile i u regionalnoj WABA ligi u kojoj su izborili finalni turnir.

U finalu u pobjedničkom timu najefikasnija je bila Vladinka Erak sa 20 poena, Nataša Šobot je dala 16, Milica Zeljković 15, Anđela Šipka 11, a 10 poena je ubacila Tamara Rajić. Na drugoj strani Nikolina Džebo 25 poena 10 skokova, Zerina Alispahić 13 poena.