Olimpijakos snažno odgovorio: Nikola Milutinov i Filip Petrušev dominirali

Nikola Milutinov

Olimpijakos je u četvrtoj utakmici četvrtfinalne serije pobijedio Barselonu 92:58 i izborio peti meč, koji će odlučiti ko će na Fajnal For.

Olimpijakos je pred domaćim navijačima ubjedljivo savladao ekipu Rodžera Grimaua, a za pobjedu je najzaslužnija defanziva ekipe Jorgosa Barcokasa. U prvom poluvremenu odnosno u drugoj četvrtini su napravili seriju 15:0 i došli do dvocifrene prednosti, koja je na poluvremenu iznosila 53:37.

U drugom poluvremenu su održavali vođstvo, a pobjedu su ovjerili na kraju treće četvrtine, poslije koje su imali 25 poena prednosti 72:47. Peti meč se igra u Barseloni osmog maja, a bolji će u polufinalu na Real Madrid.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Šakil Mekisik koji je ubacio 20 poena, Mistafa Fal je ubacio 11, Najdžel Vilijams-Gos i Ajzea Kenan su dali po 11, Filip Petrušev 10, a Nikola Milutinov je imao osam poena i 10 skokova. Na drugoj strani Džabari Parker 10, Jan Veseli devet, Nikola Kalinić dva poena.