Obradović: Veoma spori smo bili u svemu

Obradović

Trener Partizana Željko Obradović govorio poslije poraza u Milanu u 28. kolu Evrolige.

Olimpija je serijom 15:0 slomila crno bijele u upisala šestu pobjedu u nizu. Trener crno bijelih, koji danas slavi 63. rođendan, govorio je o razlozima poraza negove ekipe.

“O tome smo razgovarali u poluvremenu. Nismo igrali dovoljno dobro u napadu. Prije svega Milano je bio veoma agresivan. Mi smo igrali poprilično sporo. Zaslužili su da pobijede. Čestitam im na tome. Za nas je ovo poprilično loše napadačko izdanje. Ako se pogleda statistika veoma je lako shvatiti da nismo bili bolji niti u jednom parametru, asistencije, skokovi, izgubljene lopte. Bilo je nemoguće pobijediti. U trećem kvartalu igrali smo u egalu, ali u posljednjoj četvrtini su se otisnuli.

“Veoma spori smo bili u svemu. Kretanje bez lopte, organizacija napada i svi ostali elementi igre. Zahvaljujem se svom kolegi Etore Mesini na gostoprimstvu. Moram naglasiti da je ambijent koji su naši navijači napravili i u Bolonji i danas bio fenomenalan”, zaključio je trener Partizana.

U narednom kolu Partizan gostuje Anadolu Efesu.