Obradović: Ne pada mi na pamet da otkrivam naše dogovore, u košarci je važno ko više ubacuje

Željko Obradović

Željko Obradović obratio se medijima nakon pobjede protiv Monaka u 12. kolu Evrolige.

Crno-bijeli su slavili nakon produžetka 89:85. Dodatnih pet minuta trojkom je Monaku obezbijedio Majk Džejms. Na njemu je bio Džejms Naneli, koji nije pravio faul.

“Utakmica traje 40 minuta i postoje bitne stvari. U nekim trenucima kada se odlučuje se tačno zna šta radimo i to je nešto što je između mene i mojih igrača i to mi ne pada napamet da dijelim ni sa kim. Zašto to kažem…Jer dolazi i sljedeća utakmica.

Što bih ja davao informacije o našim dogovorima. Nadam se da razumijete sa velikim poštovanjem i uvažavanjem”, rekao je Obradović.

Partizan nakon drame i produžetka pobijedio Monako: Kevin Panter opet vodio tim do pobjede

Njegov tim u posljednje vrijeme je popravio skok igru.

“Moguće da je to jedan od bitnijih faktora. Nažalost u prvom dijelu, ako se dobro sjećam, imali su devet ofanzivnih skokova, u drugom dijelu i produžetku pet. Na kraju su imali više šuteva i za dva i za tri. Mi smo imali deset bacanja više – to je u prevodu pet posjeda.

Imali su više posjeda od nas. Jedan faktor su skokovi, drugi izgubljene lopte. Imali su više posjeda i više napada. Ali u košarci je važnije ko više ubacije. Ako pogledate procente šuta za dva poena tu smo bili bolji i zbog toga smo imali utakmicu.”

U četvrtak u Beograd stiže milanska Olimpija.

“Kada se pogleda minutaža, dolazimo do toga da su mnogi bili izuzetno opterećeni. Biće vrlo važno da i ostali daju maksimalni doprinos protiv Milana. Radili smo na skoku. Svaki trening, svaki video… Insistiramo da se ide na skok kako u odbrani tako i u napadu. Postoje trenuci kada stvarno igramo pametno.

Imali smo dobijenu utakmicu, ali nažalost, igrač ekstra kvaliteta kakav je Majk Džejms je ubacio dva šuta. Prilično pametno smo igrali u napadu. A prvo poluvreme je bilo jedno od naših najlošijih napadačkih od starta sezone… nismo imali prostor, nismo bili strpljivi, zato što nismo imali poziciju na terenu u odnosu na jasne ciljeve koje smo postavili kako i gde želimo da napadamo.”

Kevin Panter: Ključ pobjede je naša borba

Bruno Kaboklo sa 13 poena i šest skokova dao je veliki doprinos pobjedi.

“Igrač koji nam je večeras izuzetno falio i koji sve to izuzetno kapira je Kaminski. Bruno daje nevjerovatan doprinos timu. Neke malo komplikovanije napade ne mogu da zovem jer ne želim da ga opteretim sa previše informacija. Ovo je prilika da pohvalim sve igrače za nevjerovatnu borbenost. Toliko godina sam trener, a rijetki su slučajevi da mi je ekipa igrala tako borbeno neku završnicu kao protiv Panatinaikosa… Sa ovolikom željom i voljom.”

Trener gostujućeg tima Saša Obradović je u završnici utakmice bio meta verbalnih uvreda domaćih navijača.

“Vi znate moj stav od prvog sekunda. Ne znam da li sam ja ko stalno ponavlja da sam uvijek protiv vrijeđanja bilo koga. Ovo je arena u kojoj treba pomoći svom timu što navijači sjajno i rade. Činjenica je da je i večeras bilo toga i da ja nisam saglasan sa tim. Navijači Partizana su prošle sezone u plej ofu napravili pobjedu koja je meni bila važnija od titule ABA lige.

Navijači nam daju vjetar u leđa, ali još jednom ih molim da poštuju svakog čovjeka koji dođe u halu. Molim ih da rade ono po čemu su najpoznatiji, a cijela Evropa priča da ovakav ambijent nema niko.”

Najbolje kvote vas očekuju u Meridianbet poslovnicama.