Novi trijumf Denvera, na pobjedu su od titule

Denver je slavio u četvrtoj utakmici finalne serije NBA lige i sada vode 3:1 i na pobjedu su od šampionskog prstena, prvog u istoriji kluba.

Denver je upisao drugi trijumf u Majamiju. Noćas su pobijedili sa 108:95 i pred svojim navijačima imaće priliku da osvoje titulu. Nakon izjednačenog prvog poluvremena gosti su pobjedu ovjerili u drugom. U trećoj četvrtini su ptišli na 13 poena razlike. Domaći tim je nakon petog faula Nikole Jokića uspio da u poslednjem kvartalu priđe na pet poena zaostatka. Onda Marej i Gordon igraju ključnu ulogu, odbijaju napad rivala i donose Denveru novu pobjedu.

Aron Gordon j bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 27 poena, Nikola Jokić je imao 23 uz 12 skokova i četiri asistencije, Brus Braun je ubacio 21. Na drugoj strani Džimi Batler je dao 25.

U noći sa ponedeljka na utorak Denver će imati prvu meč loptu za titulu.