Njemačka osvojila bronzanu medalju

Obst

foto.FIBA

Košarkaši Njemačke osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu.

Njemačka je u borbi za bronzu pobijedila Poljsku 80:69 (19:14,17:9,18:26,26:20).

Ovo je treća medalja za Njemačku na Evropskim prvenstvima nakon zlata 1993. i srebra 2005. godine.

Njemačka je u meču koji kvalitetom nije bio na nivou borbe za medalju, vodila od početka meča. Na poluvremenu su imali dvocifrenu prednost (36:23).

Poljska je dobro počela drugo poluvrijeme i prišla na 42:36. Onda je domaća ekipa odgvorila trojkama Fojtmana i Vagnera i opet orišla na dvocifrenu prednost. Ipak u finišu je Poljska preko Slotera, došla na 54:49 pred početak posljednje dionice.

Nastavio je bek Poljske u istim ritmu i na početku posljednje četvrtine te smanio na 54:51. Ipak odgovorili su domaći košarkaši i preko Šrudera i Vejler Beba došli do 59:54. Nisu se predavali Poljaci i preko Garbača dolaze do izjednačenja 59:59. Onda je kvalitet Njemačke došao do izražaja. Fojtman i Šruder su preuzeli odgovornost i odveli svoj tim do sigurnih 73:64 na tri ipo minuta do kraja. Kada je Šruder postigao trojku za 76:66 bilo je jasno da je kraj.

U pobjedničkom timu Denis Šruder 24, Johanes Fojtman 14 poena. Na drugoj strani Mihal Sokolovski 18, Jakub Garbač 12, Ej Džej Sloter 10 poena.