Nikole pogurale Crnu Goru do nove sigurne pobjede

Nikola Vučević

Crna Gora je upisala i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu. Poslije Meksika u prvom kolu, u drugom su bili bolji od Egipta 89:74.

Crna Gora je na pragu plasmana u narednu rundu takmičenja nakon dvije sigurne pobede u grupi. Egipat su pobijedili pošto su meč kontrolisali većim delom i nametnuli svoj stil igre.

Vema brzo su na krilima Dine Radončića, koji je postgao 10 poena, došli do dvocifrene prednosti 17:7. Igrali su košarkaši Crne Gore dobro u odbrani, a u napadu koristili prednost pod košem i na poluvremenu su imali sigurnih 14 poena.

U trećoj četvrtini prednost je išla i do 19 poena više, a pred poslednjih 10 minuta imali su 14 poena prednosti, koje su rutinski sačuvali do kraja.

Nikola Vučević odigrao je još jedan meč u svom stilu. Postigao je 16 poena i imao sedam skokova. Odličan je bio i Nikola Ivanović sa 15 poena, a dvocifreni su bili i Kendrik Peri sa 11 i Dino Radončić i Vladimir Mihailović sa po 10 poena.

Peh za Brazil: Raul Neto završio Svjetsko prvenstvo

U selekciji Egipta koja je doživjela oba poraza, Ehib Amin najbolji pojedinac sa 26 poena.

Egipat će prvu pobjedu tražiti u utorak protiv Meksika od 10 časova i 45 minuta. Crna Gora će vjerovatno protiv Litvanije igrati za prvo mjesto grupe D.

Taj susret na programu je od 14 časova i 30 minuta.