Nemilosrdna Igokea “samljela” Radonjićevu Zvezdu

Košarkaši Igokee u 12. kolu ABA lige savladali Crvenu zvezdu. Obe ekipe su sada na učinku devet pobjeda i dva poraza.

Igokea je odigrala maestralnu partiju i pobijedila najskuplji tim lige, koji je na klupu vratio Dejana Radonjića sa 85:65 (25:16,25:12,21:15,14:22).

Tako je Igokea nakon devet poraza u nizu protiv Crvene došla do pobjede i to na sjajan način. Od početka je tim Dragana Bajića, koji je prije samo tri dana odigrao meč protiv Hapoela, izgledao odlično. Sa dobrom odbranom u kojoj su igrači igrali požrtvovano i sa puno pomaganja, dok su u napadu igrali organizovano i uvijek se tražio igrač koji je u boljoj poziciji bez forsiranja i to se ubrzo isplatilo. Igokea je brzo došla do dvocifrene prednosti koja se iz minuta u minut uvećevala pa se na odmor otišlo sa 22 poena prednosti (50:28).

U drugom poluvremenu ista priča Igokea je otišla i na 29, a u posljednjoj četvrtini i na rekordnih 31 poena prednosti. Do kraja je došlo do opuštanja za konačnih 20 poena razlike.

U pobjedničkom sastavu 10 igrača je postizalo poene. Džeki Karmajkl sa 14 je bio najefikasniji, Entoni Klemons je ubacio 13, Darko Talić 11, Edin Atić 10.

U poraženom timu Ognjen Dobrić i Kori Volden su upisali po 10 poena.

Igokea: Vulić 5, Klemons 13, Atić 10, S. Simanić 0, Jošilo 7, Talić 11, Ilić 4, Pot 9, Voler 4, Karmajkl 14, Fundić 8, Kondić.

Crvena zvezda: O’Brajant 8, Hol 2, Volden 10, Uskoković 1, Davidovac 9, Lazić 0, Rit 2, Dobrić 10, Jagodić-Kuridža 6, B. Simanić 3, Kuzmić 7, Kolom 7.