Nemanja Nedović na uvrede odgovorio trojkama

Pobjeda Zvezde u Podgorici.
Nemanja Nedović

Nemanja Nedović vodio je Crvenu zvezdu do pobjede u Podgorici.

Crvena zvezda je nakon velike drame pobijedila Budućnost u Podgorici u meču petog kola ABA lige poslije dva sata i 35 minuta igre sa 75:73.

Budućnost je u prvom poluvremenu imala i 10 poena prednost, ali su gosti to nadoknadili. U drugom dijelu kvalitetan meč na terenu je u jednom momentu pao u drugi plan. Najprije je povredu koljena zaradio Džoel Bolomboj centar Crvene zvezde, koji je uz pomoć saigrača napustio teren. Potom je iz hale morao i predsjednik gostiju Nebojša Drčelić. Koji je uz pratnju obezbjeđenja izašao.

Potom se razigrao ili bolje reći raspucao Nemanja Nedović, koji je ušao u sjajan ritam. Onda je napravio nesportski faul na Alenu Omiću. Uslijedio je verbalni duel sa nekim ispod koša, a onda i sramno vrijeđenja dijela navijača domaćeg tima upućeno ženi Nemanje Nedovića.

Košarkaši Crvene zvezde su potom napustili teren. Po povratku dramatična završnica. Nedović je pogodio novu trojku, a pobjedu gostima sa linije slobodnih bacanja je ovjerio Miloš Teodosić. Imali su domaći napad za prednost, ali Mekinli Rajt nije pogodio i to je prvi poraz Budućnosti, te je poslije ovog kola Partizan jedini tim bez poraza u regionalnom takmičenju.

Nemanje Nedović je sa 24 poena predvodio pobjednike (6/8 za tri), Kodi Miler-Mekintajer je ubacio 13. Kod domaćih Mekinli Rajt 20, Flečer Megi 12 poena.