Muhamed Pašalić: Mislim da je manjak poštovanja prema košarkaškoj lopti i prema ovom sportu bio najveći problem moje ekipe večeras

Imao zamjerke.
Muhamed Pašalić

foto: Bosna/Ednan Turalić

Muhamed Pašalić nakon poraza od Kluža.

košarka

Bosna je u četvrtom kolu Top 8 faze ABA lige na svom terenu izgubila od Kluža 93:90. Trener sarajevske ekipe Muhamed Pašalić, nije bio zadovoljan izdanjem svog tima.

“Zaista teška utakmica za voditi, u smislu da otvaramo utakmicu odlično da lopta, ide da krademo lopte, da završavamo neke kontra, da idemo na jedanaest razlike i u drugoj četvrtini – neshvatljiv pad. Pad koji je krenuo iz jeftinih i nesmotrenih izgubljenih lopti, gdje smo dopustili ekipi Kluža da se vrate.

U trećoj četvrtini presudio je individualni kvalitet Krika i Rasela. Odlijepili su se čisto na invidualni kvalitet. Ali nemam šta da zamjerim. Žao mi je na četiri razlike, kada smo išli u kontru, Janari se okliznuo, nije ostavio loptu Novaku da dođemo na dva razlike, da tražimo svoju šansu. Ali jednostavno mislim da je manjak poštovanja prema košarkaškoj lopti i prema ovom sportu bio najveći problem moje ekipe večeras”, rekao je Pašalić.

točak

About The Author