Mornar igrao samo prvo poluvrijeme

Sjajni u prvom, loši u drugom poluvremenu – rezime je igre Mornara u prvoj oficijelnoj utakmici ove sezone, na gostovanju Ulmu u 1. kolu Eurokupa.

Barani su odlično otvorili meč i nakon izjednačene igre tokom uvodna tri minuta serijom 5-0 poveli 14:9. Mini seriju gostiju prekinuo je košem Obst ali je nakon toga uslijedila nova i to 10-0 za „bijeg“ na 11:24 na početku 8. minuta utakmice!

Druga četvrtina počela je dominacijom domaćih koji su serijom 9-0 za tri i po minuta prišli na 24:26 u 14.minutu.
Na prvi koš Mornara u ovom kvartalu čekalo se puna 4,5 minuta a pogodio ga je Vajthed i to šutem iza 6,75. Plejmeker „Ponosa  Bara“ je nastavio da rešeta do kraja poluvremna, a sa dvije trojke pridružio mu se i Šehović pa je u 20. minutu razlika dostigla rekordnih +14 za Mornar (29:43). Serija 12-0 u finišu poluvremena bila je, nažalost i posljednja dobra igra Barana večeras.

U trećoj dionici gledana je ponovo dominacija domaćih koju gostujući tim nije uspijevao da prekine. Ulm je već sredinom ovog perioda prišao na 50:52, ubrzo potom izjednačio a onda serijom 10-0 preokrenuo na 62:57! Ovaj period domaćin je dobio sa 30:11 i to je ispostavilo se, odlučilo pobjednika.

U poslednjem kvartalu gledana je ista slika na terenu i u jednom trenutku Mornaru je prijetio težak poraz pošto je njemački tim serijom 15-0 „pobjegao“ na 79:62 na 3:15 prije kraja.
U finišu Mornar je, ipak, uhvatio bolji ritam i sa dvije trojke Vajtheda ublažio poraz.

Ulm – Mornar 84:76 (15:26, 17:20, 30:11, 22:19)

DVORANA: Ratiopharm arena GLEDALACA: 1,200 SUDIJE: Perez, Petek, Pastusiak

ULM: Landers 5, Ginter 4, Petručeli 10, Stol, Filips 9, Obst 11, Osetkovski 22, Kupan 18, Miličić, Dialo, Holman 5, Krause.

MORNAR: Pulen 15 (2/7 za tri, 3 as, 3sk), Gabriel 10 (2/7 za tri, 9sk, 4as) Nidam 7 (4as), Jeremić (3sk), Šehović 8 (2/4 za tri, 4sk), Smit 6, Vajthed 25 (5/9 za tri, 4sk), Lazić 4, Pavić, Vranješ, Bjelica, Luković 1.