Moćna Srbija je u finalu Svjetskog prvenstva!

Bogdan Bogdanović

Srbija će igrati u finalu Svjetskog prvenstva.

Srbija je u polufinalu pobijedila Kanadu 95:86 i igraće sa boljim iz meča Njemačka – SAD.

Srbija je odigrala odlično prvo poluvrijeme. Ubacili su Kanadu u svoj ritam, igrali sa dosta kontakta, sa dugim kontrilisanim napadima, a Bogdan Bogdanović je perfektno vodio svoj tim ubacivši 15 poena.

Srbija je u drugoj četvrtini došla do dcocifrene prednosti, koja je na poluvremenu bila 52:39. Jednoj od najboljih odbrana ubacili čak 52 poena, a uspjeli su da upotpunosti srpski košarkaši da najboljeg igrača protivničke ekipe Šej Gildžes Aleksandera na samo pet poena.

Samo u Meridianu: Kladi se na meč Srbija-Kanada i osvoji bonus čak iako promašiš tip

Iako je Kanada na startu drugog poluvremena uspjela dodatno smanjiti zaostatak, nekoliko puta i na minus sedam, Srbija je zahvaljujući sekvenci Ognjena Dobrića, ali i dobrim šuterskim izdanjem u završnici treće četvrtine pred odlučujućih deset minuta vodila 75:63.

Imali su nekoliko defanzivnih propusta na startu četvrte četvrtine reprezentativci Srbije, što je rival kaznio šutevima za tri poena, ali prednost je i dalje bila dvocifrena. Tačku na ovu utakmicu stavio je Bogdanović za 91:76, što je trasiralo put ka trijumfu i plasmanu u veliko finale!

Najefikasniji pojedinac u pobjedničkoj ekipi bio je Bogdan Bogdanović ubacivši 23 poena. Ognjen Dobrić je pridodao 16, dok je Nikola Milutinov zabeležio dabl-doubl učinak (18 poena, 10 skokova). Marko Gudurić je utakmicu završio sa 12 poena, a Kanadu je predvodio R.J. Beret sa 23 poena. Šej Gildže-Aleksander “brojao” je do 15.