Miroslav Berić: Ne znam da li su bili bolji navijači ili igrači, ovo je pobjeda za plej-of

Miroslav Berić

Miroslav Berić bivši košarkaš i kapiten Partizana analizirao meč protiv Olimpije iz Milana u 13. kolu Evrolige.

Veliki preokret i velika pobjeda Partizana, koji je zaostatak od 15 poena pretvorio u pobjedu od 13 poena.

„Kako sada objasniti ljudima koji nisu gledali ovu utakmicu i kad vide konačan rezultat, da vide koliko je bila nevjerovatna i koliko je u jednom trenutku izgledalo da Partizan nema nikakve šanse. To pritom nije bilo sredinom druge četvrtine, nego sredinom treće, gdje je Partizan totalno bez energije, bez razigranih igrača.

Publika, koja u tom trenutku daje ton, ali jedan poen na 13 razlike za Milano, u jednom trenutku sam i snimao. Navijanje je bilo takvo da je to grmelo. Od tog trenutka je Partizan napravio seriju 31:4 i došao na plus 12. Sjajno, privilegija je bila prisustvovati ovakvom meču i preokretu, jer ih neće biti mnogo sličnih u Evroligi, ne samo u Areni… Ovo je pobjeda za plej-of“, rekao je Berić poslije meča za Nova.rs.

Otkrio je i kada je rekao da Partizan dobija ovaj meč, bez obzira na to što je rezultat i dalje bio veoma nepovoljan po crno-bijele.

„Mislim da je Doužer dao jedan šut sa 15 na 13, sa jedno pet, šest metara i ja sam se okrenuo i rekao – ovo dobijamo, ovo je gotovo, koliko god to ludo zvučalo. Odbrana je bila za udžbenike. Ovako razigrani Milan svesti na minimalan broj poena je za svaku pohvalu. Kad bi ljudi gledali reprizu prvog i drugog poluvremena, mislili bi da to nije ista utakmica. Bila je privilegija prisustvovati ovakvoj utakmici“, priča Berić.

Najveće kvote za sve mečeve iz Evrolige su u Meridianu: Crvena zvezda 2.60, Monaco 1.55

Ističe posebno angažman u odbrani igrača Željka Obradovića.

„To je velika energija u odbrani. Skidam kapu za tu želju. Sve ide iz odbrane, tu se i publika diže, tu se ubaci i trojka. Rekao sam da Partizan ne može tako loše da šutira u drugom poluvremenu. Na sve to Ledej sa maestralnim drugim poluvremenom“, dodao je Berić i potom precizirao koju je odbrambenu postavu Partizana vidio kao najbolju.

„Najbolja odbrana se igrala kada je Partizan bio u petorci sa Anđušićem, Jaramazom, Ledejom, Smailagićem i Kaboklom. Jaramaz je igrao izvanrednu odbranu, nije se upisao, ali nema to veze. Njegov doprinos je bio fenomenalan. Očekujemo da se malo opusti.

Zna da iskreira, ali zna da je ovoj ekipi potrebna njegova energija u odbrani. Smailagić je ukrao nekoliko lopti, pokupio skokove. To je snaga Partizana, odbrana sve rješava. Ovo je putokaz kojim Partizan želi da ide“, istakao je Miroslav Berić.