Mihailo Pavićević: Ja ne bih bio ko sam da ne vjerujem da će biti Hajduk prvi

Pavićević nakon Splita
Mihailo Pavićević

Mihailo Pavićević na pres konferenciji u Splitu govorio i o fudbalu.

Mornar je izgubio od Splita u 22. kolu ABA lige 87:75. Zajedno sa Krkom su na dnu tabele sa samo četiri pobjede.

“Prvo da kažem da za mene je uvijek poseban osjećaj kad dođem na “Gripe” i želio bih da se zahvalim publici na toplom dočeku. Mene i moju familiju to čini presrećnim. Apsolutno zasulužena pobjeda Splita. Odigrali su mnogo fokusiranije u odbani i u napadu od nas.

Bili su agresivniji i mi smo bili mekani u odbrani u prvom poluvremenu i nismo izašli tad iz bonusa. Možda najbolje oslikava situaciju kada je Perković otišao od koša do koša i niko nije pravio faul.

To je dokaz da nismo bili dovoljno fokusirani. Šta je tu je, nemamo vremena za kukanje. Svaka naša utakmica je borba za život. Pokušao sam da objasnim igračima šta bi pobjeda značila i da bez opterećenja dalje igramo, bilo je perioda dobre i loše igre, a protivnik je to iskoristio. Želim ekipi Splita sve najbolje u nastavku sezone, zaista igraju dobro ove godine“, rekao je Mihailo Pavićević.

Vjeruje da će njegova ekipa i naredne sezone igrati ABA ligu.

“Da ne vjerujem, ne bih bio na klupi. Mi ćemo dati sve od sebe da obezbijedimo status abaligaša i eto, ne treba pričati o zaslugama. Ima ekipa koje imaju mnogo veće uspjehe i tradiciju, pa recimo i Spliti i Cibona i Zadar i dolazili su u situaciju da ispadnu iz lige.

Neće biti smak svijeta, ali obećavam da ćemo uraditi sve da ostanemo i naredne godine abaligaši”.

Potom se osvrnuo na fudbalski klub Hajduk.

“Ja ne bih bio ko sam da ne vjerujem da će biti Hajduk prvi. Na žalost jednog mog prijatelja iz Zagreba ja mislim da će Hajduk biti prvi”, završio je Mihailo Pavićević.