Mega može bez Bitadzea

Košarkaši Mege u 12. kolu ABA lige savladali Igokeu.

Mega je u prvom meču nakon odlaska Goge Bitadzea u Budućnost pobijedila Igokeu 93:88 (16:23,26:17,31:23,20:25).

Njegov odlazak nadoknadila je spoljna linija, koja je odigrala odličan meč i nanijela Igokei treći poraz u nizu.

Igokea je dobro odigrala prvu četvrtinu, a onda u drugoj serija izgubljenih lopti i Mega iz lakih poena iz tranzicije dolazi do preokreta i na poluvremenu su imali dva poena razlike (42:40). Onda odlična treća četvrtina sa dosta poena iz tranzicije i ispod samog koša i pred posljednju četvrtinu domaća ekipa je imala 11 poena prednosti (74:63).

U posljednoj dionici na četiri minuta do kraja Mega ide na 13 poena prednosti (90:77) i činilo se da je to kraj. Ipak gosti uspjevaju da priđu na minus pet (90:85) na dva minuta do kraja. Onda u naredna dva napada Tomislav Zubčić promašuje otvorene šuteve za tri i Mega je mogla da slavi. Prekinuli su niz od dva poraza.

Andrija Marjanović bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 19 poena, Luka Ašćerić je dao 15, Adam mokoka 15, a Ognjen Čarapić 11 poena.

U ekipi Igokee Tomislav Zubčić i Latavijus Vilijams su postigli po 16, Danilo Anđušić je dao 13, Sava Lešić 12, Filip Adamović 11 poena.

Zadar – FMP 79:85

Tabela: Zvezda 12-0, Budućnost 8-3, Cedevita 8-4, Mega 8-4, Partizan 6-6, Cibona 5-7, FMP 5-7,  Olimpija 4-7, Igokea 4-8, Zadar 4-8, Mornar 3-8, Krka 3-8.