Mega iznenadila Partizan

Dva dana nakon pobjede protiv Hamburga, Partizan NIS u hali “Aleksandar Nikolić” nije uspio da dođe do potpunog rezultatskog preokreta i savlada ekipu Mege, koja je trojkom Smita slavila pobjedu 93:90.

U prvoj četvrtini, timovi su se smenjivali u vođstvu a gostujuća ekipa je zahvaljujući mini seriji 0:4 riješila taj period igre u svoju korist sa 22:26. U drugoj dionici, gosti su nastavili sa preciznom igrom u napadu, pa se nakon 20 minuta igre, na petnaestominutnu pauzu otišlo pri prezutatu 46:55.

Tokom treće četvrtine crno-bijeli su većim dijelom pokušavali da uhvate priključak, da bi u četvrtoj četvrtini napravili seriju 9:0 i u potpunosti se vratili u meč. Pri rezultatu 89:90, Lesor je realizovao samo jedno slobono bacanje, a Smailagić je uhvatio ofanzivni skok na 30 sekundi prije kraja. Ipak, veom brzo je Smailagiću sviran faul u napadu i Mega i došla u posjed lopte.

Posljednji napad gostiju, donio je trojku Smita pred sam istek napada, što je ostavilo crno-bijelima svega 6 sekundi da pokušaju da se izbore za produžetak. Pokušao je Kevin Panter iz velike udaljenosti, ali nije bio precizan i pobjeda je pripala gostima.

“Prije svega čestitam Megi na odlično odigranoj utakmici i apsolutno zasluženo su pobijedili. Imali smo šansu na kraju, ali valjda je i normalno da se ovako završi. Najavio sam da će mladi igrači Mege igrati sa velikim motivom i da će probati da se nadigravaju, a upravo je tako i bilo. Nismo imali energiju koju smo imali prije dva dana. Za neke igrače je to logično s obzirom na to koliko su dali na prethodnoj utakmici, ali za neke nije. Kada već poredimo mladost koja je prisutna kod Mege, treba da se osvrnemo i na mladost koju mi imamo u ekipi. To je ono gdje vidim problem. Da oni ne mogu sebe da motivišu i da igraju utakmicu na najbolji mogući način. To je jedino čime sam nezadovoljan, a sve ostalo mogu da razumijem. Nedopustivo je da protivnički tim ima veću želju od pojedinih igrača iz moje ekipe. Na tome ćemo sigurno da radimo. Hvala navijačima na podršci. Znamo da nećemo igrati utakmicu u subotu protiv Cibone, tako da ćemo naredna tri dana iskoristiti da se pripremimo za veoma važnu utakmicu u Ankari protiv Turk Telekoma”, rekao je trener Partizana Željko Obradović.