Markus Hauard priredio fiestu u Vitoriji: Baskonija posljednji učesnik četvrtfinala Evrolige

Baskonija je u četvrtfinalu.
Markus Hauard

Markus Hauard je odigrao fantastičan meč i odveo Baskoniju u četvrtfinale Evrolige, nakon što su u posljednjem meču plej-ina na domaćem terenu pobijedili Virtus 89:77.

Tako će tim Duška Ivanovića u četvrtfinalu na prvoplasirani Real Madrid. Iako su bili bez jednog odn najboljih igrača Čime Monekea, na pogon Markusa Hauarda su došli do pobjede.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, poslije kojeg je na semaforu pisalo 41:41 uslijedila je bolja igra domeće ekipe.

Početkom treće četvrtine zahvaljujući prije svega odličnom Markusu Hauardu, koji je pogodio dvije trojke Baskonija prvi put na meču odlazi na dvocifrenu prednost 53:43. Onda je opet pokazao svoju magiju, upisao nove dvije trojke i odveo Baskoniju na 63:47. Poslije treće ćetvrtine koju su dobili 31:16, domaći tim je vodio 72:57.

Kada su u posljednjoj četvrtini domaći otišli na 85:70 bilo je jasno da idu u narednu rundu.

Hauard je meč završio sa 28 poena (8/19 za tri), Met Kostelo je ubacio 19, Tadas Sedekerskis 14, a Vanja Marinković je ubacio pet poena. Na drugoj strani Tornike Šengelija 16, Danijel Heket 13, Ife Lundberg, Isaija Kordinije i Marko Belineli po 10 poena, a Ognjen Dobrić se nije upisao u strijelce.

Ostali parovi četvrtfinala su: Panatinaikos – Makabi, Monako – Fenerbahče i Barselona – Olimpijakos.

.Najbolje kvote vas očekuju u Meridianbet poslovnicama.