Maestralni Jokić, Bogdan opet dvocifren

Pobjeda Denvera poslije produžetka.

Košarkaši Denvera, nakon velikog preokreta savladali su Milvoki 128:125, nakon produžetka i zadržali šanse za plasman u plej of. Sada imaju 42. pobjede i 35 poraza.

Polovinom posljednje četvrtine Milvoki je imao prednost 102:84, ali su košarkaši Denvera u “ludoj” završnici uspjeli da izbore produžetak i slave pobjedu. Džamal Marej je u posljednjim sekundama fauliran u šutu za tri poena, sva tri bacanja je realizovao i donio svom timu produžetak.

Nikola Jokić je na parketu proveo 44 minuta i za to vrijeme je ubacio 35 poena i uhvatio 13 skokova uz pet asistencija.

Kod Baksa je Janis Adetokumbo je imao 18 poena i 12 skokova.

Sakramento je slavio u gostima kod Lejkersa 84:83.

Bogdan Bogdanović bio je uz Badija Hilda najbolji strijelac svoje ekipe sa 15 poena (6/7 iz igre), četiri skoka i jednom asistencijom. Hild je ubacio četiri poena više. U Lejkersima je najbolji bio Džulijus Rendl sa 19 koševa.

Portland je bio bolji od Memfisa 113:98. Jusuf Nurkić je u pobjedničkom timu dao 10 poena i zabilježio osam skokova.

Klivlend je sa 98:87 pobijedio Dalas.Lebron Džejms imao je novi tripl-dabl, pošto je ubacio 16 poena uz 12 asistencija i 13 skokova.

Oklahoma je sa 109:104 slavila na gostovanju kod Nju Orleans Pelikansa. Rasel Vestbruk je zabilježio tripl dabl  26 poena, 13 asistsencija i 15 skokova.